Ústí by mělo být hrdé na Střekovskou kameru

  •  

Příští rok oslaví tento „festival“ amatérských dokumentaristů 55. výročí. Letos se sjeli milovníci amatérské kamery do Ústí nad Labem 15. a 16. října. V malém sále Domu dětí a mládeže přivítala ředitelka akce Alena Krejčová soutěžící z Prahy, Hradce Králové, Brna, Kroměříže, Chebu, Nového Města, Čelákovic, Náchoda, Uherského Hradiště, Zruče nad Sázavou, Plzně. Odborná porota byla opravdu odborná, předsedal ji dramaturg, scénárista, pedagog, vedoucí katedry mediálních studií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy Praha profesor Martin Štoll.

Ve dvou dnech bylo promítnuto 39 krátkometrážních filmů. V hlavní kategorii dokument zvítězil snímek Nezapomínáme Karla Tvrdíka ze Zruče nad Sázavou. Cenu poroty obdržel Kolektiv TS Večernice z Prahy, cenu Iva de la Renotiera získala místní filmová hvězda Alena Krejčová. Doma má plnou skříň různých pohárů, plaket a medailí. Tentokrát nabídla divákům dokument o své dceři Lence, která udivuje svým talentem odborný svět v oblasti fotografie.

Především pro soutěžící byl velmi přínosný dvouhodinový seminář s porotou. Martin Štoll, Jiří Petrů a Jan Beneš každý film podrobili kritice, ukázali na klady a nedostatky, vysvětlovali, chválili, doporučovali, nabízeli svou zkušenost. Tahle akce je skvělá, poděkování patří celému organizačnímu štábu v čele s Alenou Krejčovou. Ústí by mělo být hrdé na Střekovskou kameru.

Miroslav Vlach


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*