Ústí chybí večerní spoj do Prahy

ilustr. foto
  •  

Návštěvníci města a především Ústečané nemají se v současné době večerní spoj do Prahy. Odpadlo poslední večerní spojení do Prahy po 22. hodině. Nyní posledním vlakem do Prahy je spoj, který odjíždí ve 21:16. Další vlak jede až druhý den ve 4:43 ráno. Německé dráhy přesměrovaly vlak z Berlína přes Ústí nad Labem do Vídně a vedou ho nyní po německém území.

S požadavkem na obnovení večerního vlaku do Prahy se na ministra dopravy Dana Ťoka obrátila primátorka Ústí nad Labem Věra Nechybová a dopis spolu s ní podepsal rektor Univerzity J. E. Purkyně Martin Balej.

„Se stížností se ozval ředitel Činoherního studia Jiří Trnka, s tím, že jejich večerní představení se stala nedostupná pro řadu pražských diváků včetně kritiků. Problémy se spojením mají i dojíždějící herci. Podobná situace je i v Severočeském divadle. Stejně jsou na tom studenti a pracovníci univerzity. Zhruba 20% studentů, cca dva tisíce lidí, bydlí na trase Ústí nad Labem – Praha a omezení dopravní obslužnosti města je limituje. Problémy mají návštěvníci sportovních a kulturních akcí i běžní občané, kteří jezdili pozdě večer do Prahy,“ popisuje situaci Romana Macová, mluvčí ústeckého magistrátu.

V novém jízdním řádu náhradu tohoto spoje nic neřeší. Rozhodnutí dopravce se pro německé cestující negativně neprojevuje, ale výpadek spoje významně omezuje spojení Ústí nad Labem s Prahou.

„S ohledem na to, že Ministerstvo dopravy je objednatelem této dopravy, Vás žádáme o řešení situace s cílem zajistit kvalitní spojení krajského a hlavního města,“ napsali primátorka Nechybová a rektor Balej ministrovi Ťokovi.

S žádostí o podporu se primátorka a rektor obrátili také na hejtmana kraje Oldřicha Bubeníčka a generálního ředitele ČD Pavla Krtka.


  •  

1 komentář z Ústí chybí večerní spoj do Prahy

  1. A co takhle večerní spojení z Prahy, nebo Roudnice do Ústí? Poslední vlak z Roudnice ve 20:07 a víc nic. Lidi z vesnic, co nemají auto, jsou uplně v háji. Kdo pracuje na směny, tak železnici absolutně nemůže použít. Situace už trvá skoro 10 let.

    • Další vlaky z Roudnice nad Labem do Ústí nad Labem: R v 20:44, 21:44, Sp v 22:20, Os v 22:51 a R v 0:15. To je málo?

      • Domnívám se, že bylo myšleno, proč Ústecký kraj ve své objednávce tak vytrvale trvá na tom, že poslední Os vlak musí takřka všemi „vesnicemi“ na jeho území směr Ústí projíždět. Nikoliv spojení pouze z Roudnice, tam je spojení jak píšete uspokojivé. Ale ze zastávek Záluží, Dobříň, Oleško, N.Kopisty, Lukavec, M.Žernoseky a Litochovicve n.L. (tj. skoro polovina ze všech zastávek trasy vlaku v kraji) se člověk dostane vždy jen posledním ve 20:07 z Roudnice. Na Os vlak ve 22:51 z Roudnice se mohou všichni v uvedených zastávkách jen dívat jak krásně projíždí, přestože tento vlak jede z Prahy a až na hranice kraje zastavuje všude. Hold „jiný kraj – jiný mrav“…

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*