Ústí hledá nového ředitele zoo i městských služeb

Zoo Ústí nad Labem
  •  

Rada města vyhlásila výběrové řízení na místo ředitele Zoologické zahrady Ústí nad Labem. O vyhlášení výběrového řízení na jeho nástupce informovala mluvčí města Romana Macová. „Uchazeč musí mít vysokou školu, pět let praxe v manažerské funkci a výhodou je i praxe v oboru. Musí předložit koncepci rozvoje.“ Uzávěrka přihlášek je 1. března.

Doporučit nejvhodnějšího kandidáta má výběrová komise. Návrh na jmenování nového ředitele by měl být radě předložen nejpozději do 30. dubna.

Ředitele Romana Končela radní odvolali loni v listopadu. Zdůvodnili to chybami, které v zoo zjistila kontrola. Dalším důvodem bylo, že ředitel Končel nečerpal finance na investice. V čele zoo dočasně stanul její veterinář Dušan Usvald. Zoo je podmínečně vyloučena z Evropské asociace zoologických zahrad a akvárií a na obnovu plnohodnotného členství v asociaci má zoo zhruba rok.

Nového ředitele hledají i Městské služby Ústí nad Labem. Ty vedl od poloviny roku 2019 Martin Mata, který rezignoval. Ten kromě vedení ústeckých hřbitovů, bazénů a kluzišť vede i Inovační centrum Ústeckého kraje a chce se tomu věnovat naplno. Radní v současné době hledají ředitele nového. I on musí mít vysokoškolské vzdělání a pět let praxe v manažerské pozici. Přihlášky i s koncepcí rozvoje organizace město přijímá do 9. února.


  •  

1 komentář u Ústí hledá nového ředitele zoo i městských služeb

  1. „Uchazeč musí mít vysokou školu, pět let praxe v manažerské funkci“) Tak doufejme, že se nyní nebude volit politicky, ale odborně. Zatím to vypadá, že dočasný rádoby ředitel to má jisté. Pak tedy VŘ je jen ŠAŠKÁRNA. Podle obsazení výběrové komise to máte spočítané dobře.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*