Ústí hostí imunologickou konferenci

  •  

Devětadvacátý ročník Severočeské imunologické konference se v pátek 10. a v sobotu 11. září koná v ústeckém Severočeském divadle. Letošní téma není překvapivé „Nový koronavirus – rok poté“.

„Čemu jinému bychom se měli věnovat než opět covidu-19. Podobné téma jsme měli už loni a letos navazujeme,“ řekli pořadatelé konference Dalibor Jílek, primář Oddělení klinické imunologie a alergologie z ústecké Masarykovy nemocnice a Vlastimil Král, vedoucí Centra imunologie a mikrobiologie a vedoucí oddělení laboratorní imunologie ze Zdravotního ústavu Ústí nad Labem.

Mezi významnými účastníky konference je například imunoložka profesorka Anna Šedivá, dále virolog profesor Ivan Hirsch nebo epidemiolog profesor Roman Prymula.

Zvláštní pozornost konference věnuje covidové vakcinaci. „Já osobně považuji za úspěch, že je 5,5 milionu lidí očkováno. Očkování má význam naprosto zásadní, především proto, abychom se s touto novou nemocí vyrovnali. Proto se ho jako lékaři snažíme propagovat,“ přiblížil Dalibor Jílek a doplnil, že na konferenci se bude řešit i význam vyšetření protilátek nebo post covidové následky.

Podle obou odborníků se lékaři za poslední rok a půl s covidem mnohému naučili, ale řada poznatků se neustále vyvíjí, a na odpovědi si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*