Ústí má funkční radu. Novou radní je Čelišová

  •  

Po třičtvrtě roce má Ústí nad Labem funkční radu města. Zastupitelé dnes dovolili novým členem rady Květoslavu Čelišovou z KSČM.

nova-radni-kvetoslava-celisova-2

Od března, kdy se rada rozpadla, tak dnes počet radních dosáhl pěti, což je nejnižší zákonem daná hranice. Rada je tak opět funkční. Čelišová bude uvolněnou radní. Na starost bude mít sociální oblast a seniory. „Změnu kompetencí provede na svém zasedání rada,“ uvedla primátorka Věra Nechybová (nez). Čelišová byla jediným navrženým kandidátem. Podpořilo jí 20 zastupitelů.

Květoslava Čelišová uvedla, že jí s nabídkou oslovili lidé, kteří jí dali důvěru. Podle ní nejde o politickou volbu. „Záleží mi na tom, aby město fungovalo. Proto jsem nabídku přijala,“ řekla po své zvolení. Situace, kdy dlouhodobě město nemělo funkční radu, byla podle ní neúnosná. Dodala, že neexistuje žádná smlouva KSČM o spolupráci s dalšími subjekty v zastupitelstvu.

Jednání o doplnění rady probíhala dlouhé měsíce. Strany dlouho nemohly najít shodu a od jara proto kompetence rady mělo zastupitelstvo.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*