Ústí má nový hrad

  •  

Už jen drobné práce probíhají na stavbě hradu v Centrálním parku na Severní Terase. Nebude kamenný. Je postaven z bezpečných dřevěných prvků a bude už od neděle patřit dětem. Dokončovací práce a připravenost stavby, která je financována z rozpočtu města, včera kontrolovala primátorka Věra Nechybová a radní obvodu Severní Terasa Lukáš Konečný a Pavel Dufek.

Zemní práce a montáž skluzavek by neměly trvat déle než čtyři dny a dodavatelská firma garantuje nedělní zprovoznění hradu.

„Ověřila jsem si, že městem poskytnuté finance byly využity efektivně. Je to krásná stavba, která rozšíří možnosti her a setkávání dětí na Severní Terase. ,“ řekla Věra Nechybová (UFO). Peníze na stavbu hradu ve výši 2,5 milionu korun uvolnili vloni zastupitelé města při rozdělování přebytku hospodaření města. Z městského rozpočtu se do Centrálního parku investovalo už dříve. Například 2,5 mil. Kč na lanové centrum a z městských prostředků pocházejí také velké kovové lavičky, které měly být původně umístěny v Městských sadech.

Radní Lukáš Konečný oceňuje na dětské stavbě především nápadité zpracování. ,,Každá atrakce pro děti a každý nový prostor pro dětské hry zlepšuje životní prostředí v Ústí nad Labem a dělají ze Severní Terasy dobrou adresu, uvedl Lukáš Konečný (UFO).

Zástupci města včera na místě stavby dostali zajímavý podnět k zatraktivnění herního prostoru v parku. ,,Prý by nebylo složité spojit hrad lávkou se sousedním lanovým centrem. Je to zajímavá myšlenka. Já i moji kolegové jsme pro, projednáme to a pokusíme se to co nejrychleji uskutečnit. Děti tak dostanou možnost, jak si více užít pobyt na tomto hřišti,“ dodala primátorka Věra Nechybová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*