Ústí má od minulého čtvrtka nejmladší čtenářku roku

  •  

Březen se v Severočeské vědecké knihovně nesl ve slavnostním duchu. Tříletá Emma Novotná získala ocenění ústecké knihovny jako její nejpilnější nejmladší Čtenář roku 2018.

Se svou maminkou Alenou Antalovou navštěvuje nejen Dětské oddělení, ale i další tři pobočky. Jsou také pravidelnými návštěvníky akcí pro děti, které knihovna pořádá a vidíme se tak alespoň jednou do měsíce. Za kalendářní rok 2017 si Emmička půjčila celkem 298 pohádkových knih a leporel. Od chvíle, kdy se stala naší čtenářkou, si z knihovny odnesla už téměř 1000 knížek.Březen se v Severočeské vědecké knihovně nesl ve slavnostním duchu.

Tříletá Emma Novotná získala ocenění ústecké knihovny jako její nejpilnější nejmladší Čtenář roku 2018. Se svou maminkou Alenou Antalovou navštěvuje nejen Dětské oddělení, ale i další tři pobočky. Jsou také pravidelnými návštěvníky akcí pro děti, které knihovna pořádá a vidíme se tak alespoň jednou do měsíce. Za kalendářní rok 2017 si Emmička půjčila celkem 298 pohádkových knih a leporel. Od chvíle, kdy se stala naší čtenářkou, si z knihovny odnesla už téměř 1000 knížek.Slavnostní předání ceny proběhlo během akce s autorkou Ester Starou, která děti seznámila se svou knihou Chrochtík a Kvikalka na cestě za blýskavým prasátkem. A to jak s příběhem těchto neohrožených postaviček, tak s celou cestou, již museli kvůli „blýskavému prasátku“ urazit.

Poté spolu s dětmi vytvořila během dílny mapu putování.Malé Emmičce popřála Ester Stará spoustu krásných čtenářských zážitků a předala jí knihu s věnováním. S gratulací se připojili za město Ústí nad Labem Renata Zrníková, zastupitelka a starostka ÚMO Severní Terasa, za Ústecký kraj Adam Šrejber, vedoucí odboru kultury a památkové péče, za SKIP Alžběta Tománková a za Severočeskou vědeckou knihovnu ředitelka Jana Linhartová.

 

Jiří Starý, Severočeská vědecká knihovna Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*