Ústí nad Labem je Městem pro byznys

  •  

Ústí nad Labem, které se pro letošní rok stalo byznysově nejpřívětivějším městem severočeského regionu a získalo tak titul Město pro byznys Ústeckého kraje. Srovnávací výzkum hodnotí letos již podeváté podnikatelský potenciál měst a obcí v ČR.

Analytici agentury Datank dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. „Právě ve druhé jmenované oblasti, kterou mohou radnice přímo ovlivnit, Ústí nad Labem excelovalo,“ uvedl mluvčí projektu Jakub Splavec. Výzkum Město pro byznys hodnotí všechna města a obce s rozšířenou působností.

Podle analytiků je to právě přístup živnostenského odboru radnice, který dělá z města to podnikatelsky nejpřívětivější. „Není asi překvapením, že ve srovnání s ostatními městy v regionu vyniká Ústí nad Labem nejvyšším podílem registrovaných firem. Ty se mohou opřít nejen o vstřícný přístup radnice, ale také o dostatek učňů a studentů v odborném vzdělávání. Také v tomto kritériu nad nad ostatními samosprávními celky v regionu město vyčnívá,“ dodal Splavec.

Další plusové body získala radnice za přehledné a po informační stránce vyhovující webové stránky a za příkladnou komunikaci s podnikateli.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*