Ústí nad Labem nutně potřebuje tahouny za jeden provaz

  •  

Lídrem Ústeckého fóra občanů na kandidátce obvodu Neštěmice je ředitel Střední průmyslové školy Resslova Jaroslav Mareš. Celoživotní sportovec a zapálený pedagog v minulosti už zastupitelem neštěmického zastupitelstva byl a rád na svůj mandát vzpomíná. „Tehdy se prosadilo a udělalo hodně, protože jsme napříč politickým spektrem táhli za jeden provaz,“ říká Jaroslav Mareš.

Je přesvědčen, že tahouny za jeden provaz Ústí nad Labem nutně potřebuje: „Někdy politici smetou projekt nebo dobrý nápad jen proto, že není jejich. Ano, rozpočty jsou omezující, ale abychom nepřešlapovali na místě, musí existovat elementární shoda na hlavních a dlouhodobých prioritách. Pak se najdou zdroje a výsledek bude viditelný.“

Čistota města i obvodu Neštěmice se zhoršila, ale podle Jaroslava Mareše to není ve všech ulicích a kvalita životního prostředí je dána i samotnými obyvateli. Na negativní příklady je třeba reagovat ihned, nezavírat oči a nerezignovat, spojit zvýšený dohled strážníků, úklidové práce a podporu místních komunit.

„Obvod a celé město zápasí s nedostatkem parkovacích stání, který chceme řešit bezodkladně. Stejně tak chodníky, které jsou v žalostném stavu, a celé kilometry potřebují opravu,“ dodává Jaroslav Mareš.

Společně se spolustraníky chce po volbách prosadit zvýšení počtu strážníků až na dvě stě pro větší pocit bezpečí obyvatel a pro prevenci vandalství a drobné kriminality. Kulturní a sportovní aktivity včetně výstavby hřišť chce Jaroslav Mareš podporovat se zapojením komunit, protože projekty od stolu nejsou životaschopné. I díky svým pracovním zkušenostem spoléhá při řešení problémů soužití na větší zapojení škol a mimoškolních aktivit, protože s motivací a návyky dětí a mládeže se dá, na rozdíl od jejich rodičů či prarodičů, ještě pracovat. „Takovou práci sice mohou dělat i různé neziskové organizace, ale obvykle, když dojdou dotace, neziskovky odejdou, a můžete začínat znova od nuly,“ vysvětluje lídr neštěmické kandidátky UFO.

Jaroslav Mareš se narodil v roce 1957 v Českých Budějovicích. Jeho otec byl voják z povolání, a tak dětství a mládí Jaroslava bylo ve znamení častého stěhování, až nakonec Marešovi zakotvili na severu Čech. Jaroslav vstoupil do Ústí v roce 1978, studoval kantořinu, obor matematika a fyzika. A už zde zůstal. Učil na sousedním teplickém gymnáziu, na ústecké obchodní akademii a veřejnosprávní a sociální škole, kde byl i ředitelem. Posledních deset let vede školu, která je dlouhodobě hodnocena zaměstnavateli jako nejlepší střední škola pro praxi v Ústeckém kraji. Jaroslav Mareš bydlí v Krásném Březně. Je otcem dvou synů a dcery a jeho celoživotním krédem je zlaté pravidlo: „Co nechceš, aby ti jiní činili, nečiň ty jim.“

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*