Ústí nad Labem pomáhá Ukrajině

  •  

Město ve spolupráci s ústeckou univerzitou a klinikou EUC pomáhají obětem válečného konfliktu. EUC klinika poskytuje bezplatnou lékařskou péči. „V souvislosti s válečným konfliktem na Ukrajině nabízí EUC do odvolání bezplatnou základní zdravotní péči ukrajinským občanům bez českého zdravotního pojištění. Stačí přijít na recepci naší kliniky,“ zní z facebookového profilu kliniky.

Krajské asistenční centrum pro uprchlíky z Ukrajiny bude v Hoření ulici v Ústí nad Labem, v budově bývalého rektorátu. Lidé v centru dostanou základní humanitární pomoc, vyřídí si potřebnou administrativu a pak se odjedou ubytovat.

Koleje UJEP zatím uvolnily pro příchozí z Ukrajiny celkem 70 ubytovacích míst. Jako ubytovatel jsou zapojeny do Integrovaného záchranného systému města, pro který vyčlenily polovinu ze své volné kapacity a zbytek volných míst rezervují pro očekávané nové ukrajinské studenty. „Aktuálně máme přes město v našich kolejích již ubytováno 30 osob z Ukrajiny, převážně matek s dětmi, a během dne očekáváme další tři rodiny,“ uvádí rektor Martin Balej a dodává, že ubytovací kapacitu 42 míst může UJEP poskytnout také ve Výcvikovém a rekreačním středisku Bukovina v obci Karlovice.

Vedení města organizuje materiální sbírku, bližší informace najdete na webu magistrátu. Materiální sbírku vyhlásila také UJEP. „Do lobby rektorátu mohou studenti a zaměstnanci UJEP doručovat potřebný zdravotnický materiál, trvanlivé potraviny, dětskou výživu, deky, spacáky, matrace či karimatky, hygienické potřeby,“ upřesňuje prorektor pro vnější vztahy profesor Doulík. Materiálová sbírka bude uzavřena 11. března a následně převezena do Domu národnostních menšin v Praze, odkud bude dopravena na Ukrajinu. Je zavedena i bezplatná přeprava cestujících ukrajinské státní příslušnosti a to do odvolání. Přehled, jak můžete pomoci Ukrajině najdete také zde.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*