Ústí podpoří jihomoravské obce postižené tornádem

  •  

Stejně jako řada dalších měst, organizací i jednotlivců vyjádřilo solidaritu s obcemi postiženými ničivým tornádem a krupobitím také vedení Ústí nad Labem. Na pomoc chce poslat milion korun.

„Rada navrhne na pondělním zasedání zastupitelstva poslat finanční pomoc ve výši jednoho milionu korun. Město obcím také poskytne tisíce litrů desinfekčních prostředků, které mohou být využity ke zmírnění následků tragických událostí. Město vyzývá i další města a obce, aby se připojila k solidaritě,“ říká mluvčí města Romana Macová.

Lidé mohou pro podporu využít například dárcovské SMS či se zapojit do sbírek konkrétních organizací. Nadace Via sbírá finanční prostředky prostřednictví portálu Darujme. Nadační fond pomoci založil sbírkový účet na portálu Znesnáze21.

Pomoct můžete i materiálně – FiedlerTransport pořádá akci POMOC MORAVĚ – v sobotu 26. června od 8.00 hodin bude stát svozový kamion u Globus Trmice, odkud v 9.00 vyrazí směr Praha a dále na Hodonín.

Stejně tak je připraveno pomoci jižní Moravě i vedení Ústeckého kraje. O konkrétní humanitární či finanční pomoci bude jednat hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller v rámci Rady Asociace krajů ČR se svým kolegou hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*