Ústí se i letos připojí k Hodině Země

  •  

V letošním roce se již podvanácté připojí Ústí nad Labem k celosvětové kampani Hodina Země a na hodinu sobotu 27. března od 20.30 do 21.30 hodin zhasne nasvícení vybraných dominant a míst.

V uvedený čas zhasne slavnostní osvětlení Větruše, kostela Nanebevzetí Panny Marie, atria Magistrátu města Ústí nad Labem, Mariánského mostu, kostela v Církvicích a osvětlení části Mírového náměstí.

„Akce pro město znamená závazek reálně přispět ke snížení energetické náročnosti budov a tím ještě více pomoci ochraně životního prostředí,“ uvedl náměstek primátora Tomáš Vlach a dodal, že aktuálně vedení města připravuje žádost o dotace na celkovou obnovu a zateplení vybraných základních škol.

K Hodině Země se připojují všichni, kdo si uvědomují, že čerstvý vzduch, čistá voda a zdravé potraviny nejsou samozřejmostí, ale že jsou ohroženy probíhající změnou klimatu způsobenou zejména používáním fosilních paliv – uhlí, ropy, zemního plynu. Důsledkem je i extrémní počasí – vlny veder, přetrvávající sucho, přívalové povodně. V České republice se k akci vloni připojilo na 124 obcí, včetně 8 statutárních měst a rekordních 3 500 jednotlivců.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*