Ústí se opět připojí k Hodině Země

  •  

Večer 26. března od 20:30 do 21:30 se v rámci akce Hodina Země zhasnou veřejná osvětlení v obcích, zhasne i řada památek a dominant, připojí se i domácnosti. Ve spolupráci s partnery akce dopravním podnikem a městskými službami se v Ústí vypne slavnostní osvětlení výletního zámečku Větruše, atria magistrátu, Mariánského mostu, kostela v Církvicích a osvětlení skokanské věže Plaveckého areálu Klíše, budovy Zimního stadionu a osvětlení na části Mírového náměstí.

Ústí nad Labem se připojí už potřinácté. „Těší mě, že se město připojilo do této již tradiční akce i letos. Snižovat energetickou náročnost je potřeba nejen vzhledem k neustále rostoucím cenám energií, ale především kvůli klimatu. Město v tomto ohledu dělá postupné kroky, například potřebné výměny oken ve školách a domovech pro seniory. Aktivně jsme se zapojili také do paktu starostů a primátorů pro klima, v rámci kterého bude zpracován Akční plán pro udržitelnou energii a klima, který městu do budoucna jistě v této oblasti výrazně pomůže,“ řekl náměstek primátora Tomáš Vlach.

Cílem této symbolické akce je upozornit na probíhající změnu klimatu. První ročník se konal již v roce 2007 v Sydney v Austrálii a od roku 2010 se zapojuje i Česká republika. V loňském roce se k akci připojilo 145 obcí, z tohoto počtu bylo rekordních 17 statutárních měst, 110 organizací a více než 3 000 jednotlivců. Na celém světě se akce konala ve 192 zemích.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*