Ústí se zapojí do týdne mobility. MHD bude zdarma

  •  

Město Ústí nad Labem se opět zapojí k tradiční celoevropské akci Evropský týden mobility, která probíhá ve dnech 16. – 22. září. MHD bude 22. září zdarma.

V letošním roce proběhne kampaň na téma multimodalita – s heslem Vyber. Změň. Zkombinuj. Evropský týden mobility a kampaň Do the Right Mix se tak slučují na podporu udržitelné městské mobility.

Město Ústí nad Labem ve spolupráci s mnoha významnými místními partnery připravilo několik zajímavých akcí určených jak pro děti, tak pro dospělé. Smyslem této osvětové kampaně je upozornit na možnosti využívání udržitelných způsobů dopravy, které nezatěžují životní prostředí a kvalitu života ve městě tolik jako doprava automobilová. Zároveň upozorňuje také na bezpečnost účastníků silničního provozu.

Připraveny jsou například turistické a cyklistické výlety, oblíbené komentované procházky městem. Ve spolupráci s Policií České republiky a Městskou policí Ústí nad Labem budou realizovány bezpečnostní akce, pro školáky pak ukázky dovedností jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému. Chybět nebude ani branný den pro veřejnost nebo přespolní běh. Za pozornost stojí i Barevný den nebo Biketrial Show Martina Šimůnka na Mírovém náměstí.

Pokud je jedinou překážkou dojíždění do práce na kole výšlap na Severní Terasu či do Dobětic, tak jsou i letos přichystány odpolední promo jízdy cyklobusu zdarma. A na podporu mezinárodního Dne bez aut, který připadne na 22. září, pak bude možnost cestovat po městě MHD zdarma.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*