Ústí u nádraží otevřelo cyklopoint

  •  

V prostoru Zanádraží od dnešního dne funguje cyklopoint nabízející služby cyklistům z Ústí i těm, kteří používají stezku podél Labe.

Město ho otevřelo v Zanádraží, které nemohlo dlouho obsadit. Nyní zde bude i městská policie a infocentrum. „V červnu se otevře i kavárna a fastfood,“ slíbila primátorka Věra Nechybová. Program, který město k otevření připravilo, sem dnes přilákal stovky lidí. A nejen cyklistů.

Cyklopoint bude nabízet služby každý den od osmé do dvacáté hodiny. „Cyklisté zde mohou nechat udělat základní servis. Bude tu i úschova kol,“ řekl cyklokoordinátor Jaromír Veselý. K dispozici jsou zde i sprchy nebo drobné občerstvení. Několik cyklistů již v neděli, ještě před oficiálním otevřením, služby místa využilo.

Ústí nad Labem hrozilo, že od úřadu regionální rady dostane sankce, protože se mu kóje v Zanádraží nedaří obsadit a neplní tak podmínku udržitelnosti evropské dotace. Podle náměstka primátorky Jiřího Madara ale úřad v tomto týdnu termín udržitelnosti na žádost města posunul. „Je to skvělá zpráva. Dostali jsme čas problém vyřešit a otevření cyklopointu a dalších služeb dokazuje, že na tom intenzivně pracujeme,“ uvedl Jiří Madar.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*