Už třináctý půlmaraton se blíží

  •  

Krajské město přivítá v září světovou atletickou událost. V sobotu 16. září odstartuje 13. ročník prestižního závodu RunCzech – Mattoni 1/2Maraton.

Půlmaraton není však jen o elitních atletech. Sportovním nadšencům patří v Ústí nad Labem celá sobota. Už v 11:00 hodin odstartuje osvěžený formát rodinného běhu – dm rodinná míle, tedy nesoutěžní závod pro všechny věkové a výkonnostní kategorie. Součástí bude navíc dm bambini run, který je připraven pro ty skutečně nejmenší závodníky od 2 do 7 let. Běh je zcela zdarma a každý účastník získá tričko, startovní číslo a čokoládovou medaili v cíli. Před hlavním závodem se uskuteční také Spolchemie Český pohár v para cyklistice pod záštitou Českého svaz cyklistiky. Běžecky atraktivní závod startuje v 15:00 hodin na Mírovém náměstí.

Pro ty, kteří se necítí na celou půlmaratonskou distanci, pořadatelé připravili i týmový závod. K němu je potřeba utvořit čtyřčlenné družstvo, jehož členové poběží každý sám za sebe, ale pro pořadí týmů se jim časy sečtou a mohou získat kromě medaile i skvělé ceny. Připraven bude i tradiční štafetový závod 2Run, při kterém si dva běžci rozdělí trasu napůl (10 + 11 km). Každoročně také rektor UJEP vyhlašuje pro všechny běžecké nadšence z řad studentů a učitelů výzvu v podobě Rektorského běhu UJEP.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*