Užijte si ples mezi knihami

  •  

Po dvouleté odmlce se knihovna vrací se svým plesem. Večerem provede ostřílený rozhlasový moderátor Kamil Bílský. O hudební doprovod se postará ústecká skupina Falzet a během večera dojde i na doprovodný program, například v podobě workshopu karibských tanců. Součástí plesu bude tombola, jejíž výtěžek získá spolek Felisicat, který se v Ústí nad Labem stará o nemocné, týrané nebo opuštěné venkovní kočky.

„V pořadí se jedná již o čtvrtý ples, který naše knihovna organizuje, a o třetí ples, který bude probíhat přímo ve výpůjčních prostorách mezi knihami. První ples knihovny se uskutečnil v roce 2018 v ústeckém Národním domě. Stejně jako u letošního ročníku se jednalo o benefiční akci a shodou okolností nám tento ples též moderoval Kamil Bílský. Jsem velice ráda, že po dvouleté pauze, kdy jsme z důvodu nepříznivé pandemické situace plesy pořádat nemohli, naše knihovna opět ožije hudbou a tancem,“ říká ředitelka knihovny Jana Linhartová.

Zároveň dodává, že plesy jsou kulturními akcemi, které do programů moderních knihoven rozhodně patří. Pro příklady dobré praxe není třeba chodit příliš daleko. V našem kraji pravidelně pořádá úspěšné plesy například Městská knihovna v Lounech.

Místem konání se v sobotu 11. března stane opět Wolfrumova vila a její přístavba Velká Hradební 45 a 49, kde sídlí vědecká část knihovny. Ples tedy proběhne přímo mezi knihami a slibuje neopakovatelnou atmosféru. Vstupenky na ples Knihovny Ústeckého kraje stojí 200 korun a jsou k zakoupení na registračním pultu na adrese Velká Hradební 45. O výborné občerstvení se postará Café Maryša.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*