Užijte si taneční představení Café Aussig

  •  

Ještě jste nebyli na taneční inscenaci Café Aussig? Další možnost máte 10. března v 19:00 hodin v Severočeském divadle opery a baletu. Představení vychází z námětu slavné divadelní hry Jeana-Clauda Penchenata Le bal – Tančírna.

Namísto tančírny v Paříži se ocitáme v kavárně v Ústí nad Labem, a to v období celého 20. století. Stejně jako v Tančírně sledujeme příběhy jednotlivých stálých hostů kavárny, jejich reakce na společenské, politické a kulturní změny či vývoj techniky. Děj rámuje příchod houslisty, který k potěšení ostatních hostů hraje Straussův valčík Na krásném modrém Dunaji.

Ovšem vývoj techniky – v tomto případě symbolicky – je nezadržitelný. Kdo ví, bude-li například k provozování hudby třeba živých lidí. A proto když do kavárny přinášejí první gramofon a valčík Na krásném modrém Dunaji zazní v plném obsazení, jen zklamaný houslista poznává, že ho již není více třeba, a opouští lokál.

Technika jde stále vpřed, gramofon se mění za nové a nové modernější přístroje. Po sto letech houslista opět zabloudí do naší kavárny a mezi tím řinčením automatů, TV a dalších strojů opět zazní jednohlasně valčík Na krásném modrém Dunaji, jako by si všichni na něco vzpomněli – možná je živých lidí třeba pro živé lidi. Vstupné je od 100 do 400 korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*