Užijte si velikonoční svátky v ústecké zoo

  •  

Od soboty 4. do pondělí 6. dubna je pro návštěvníky ústecké zoo připraven tradiční kvíz O vejce ptáka nandu. Výhrou je skutečné vajíčko nandu pampového, což je nejmenší zástupce běžců. Obývá jižní Ameriku a ústecká zoo je chová již řadu let. Vajíčka, která tito ptáci snášejí, dosahují velikosti 13 centimetrů a hmotnosti přes půl kilogramu, jejich skořápka je slabě nažloutlá. V období rozmnožování je snáší několik samic do společného hnízda, ale dále se o ně nestarají, péči o ně přebírá samec.

Zahřívá je po dobu cca 35 až 40 dní a po vylíhnutí malé potomky také vodí. Učí je hledat si potravu a další dovednosti zhruba do věku 6 měsíců, mladí nanduové obvykle zůstávají ve skupinách do doby pohlavní dospělosti, tedy do věku dvou až tří let.

Ústecká zoo připravuje program na velikonoční svátky již řadu let tak, aby se do něj mohli zapojit všichni příchozí, zejména rodiny s dětmi. Tentokrát bude v areálu zoo rozmístěno celkem deset otázek, u každé z nich jsou tři možnosti na výběr.

Po vyplnění soutěžního tiketu čeká na všechny účastníky čokoládové vajíčko, tři vylosovaní výherci obdrží skutečné vejce nandu pampového, samozřejmě vyfouknuté. Na toho prvního čeká dokonce ozdobené tradiční velikonoční technikou – děrováním s voskovými reliéfy. Soutěžní tiket a sladké odměny jsou k dispozici na obou pokladnách v době jejich provozu, tedy od 9.00 do 18.00 hodin. Pavilony jsou otevřeny do 19.00 hodin a areál zoo je možné opustit až do 21.00 hodiny turniketem u spodního vchodu


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*