V bývalé ubytovně vzniklo 33 nových bytů

Foto: MgMUnL
  •  

V rekonstruovaném objektu bývalé ubytovny Čelakovského vzniklo 16 sociálních a 17 dostupných bytů. Město koupilo ubytovnu téměř před deseti lety od společnosti CPI. Budova byla zničená původními nájemci. Odkupem budovy přispělo město k celkovému zklidnění lokality. „Nemovitost jsme převzali ve velmi špatném stavu, vybydlenou a prázdnou. Úspěšně jsme podali žádost o dotaci a zahájili celkovou opravu s cílem pomoci lidem bydlet kvalitně za odpovídající cenu. V době stále horší dostupnosti bydlení je pro vedení města rozvoj bytového fondu významnou prioritou a chceme v dalších projektech dostupného bydlení pokračovat i v budoucnu,“ uvedl náměstek primátora Tomáš Vlach.

Sociální byty jsou určené primárně pro cílovou skupinu nízkopříjmových seniorů. Jedná se o sociální byty o velikosti 1+1 nebo 2+1. Dalších 17 dostupných bytů bude určeno například pro zaměstnance integrovaného záchranného systému, učitele, personál škol či domovů pro seniory.

Rekonstrukci bývalé ubytovny provedla společnost SIM stavby za 26 790 000 korun bez DPH. Město Ústí nad Labem využije formu podpory dotace na sociální byty a formu podpory zvýhodněného úvěru na dostupné byty. Projekt je financován ze Státního fondu podpory investic formou dotace ve výši 16 435 656 korun, maximálně však do výše způsobilých nákladů, a úvěrem ve výši 15 225 434 korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*