V bývalém rektorátu se připravuje očkovací centrum

Foto: KZ
  •  

Velkokapacitní očkovací centrum se začíná připravovat v ústecké Hoření ulici v budově bývalého rektorátu. Výstavbu očkovacího centra v Ústí nad Labem zajišťuje litoměřická Zahrada Čech. Podle ředitelky Michaely Mokré jsou práce v plném proudu, aby bylo vše připraveno, jakmile dorazí očkovací látky.

Budova nabízí podle ústeckého primátora Petra Nedvědického oproti původně zamýšlenému Domu kultury více místa, lepší dostupnost, parkování i bezbariérový přístup.

Velká vakcinační centra budou v kraji čtyři, v Ústí nad Labem, Litoměřicích, Rumburku a v Mostě. V plánu je i navýšení kapacity v Chomutově, Děčíně a Teplicích.

Velkokapacitní očkovací centra by měla začít fungovat od dubna. Kapacita očkovacích center se plánuje až pro tisíc lidí denně.

Krajská zdravotní v současné době hledá personál pro provoz těchto vakcinačních center. „Pomoci můžou lékaři, zdravotní sestry, ale vítáme i ty, kteří se chopí administrativy. Rádi vás přivítáme v jednom z očkovacích center v pěti nemocnicích v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově a dalších 11 místech Ústeckého kraje,“ říká hlavní sestra Krajské zdravotní Markéta Svobodová.

Zájemci se můžou hlásit na telefonu 477 114 012 nebo emailem marketa.svobodova@kzcr.eu. Do předmětu emailu napište VAKCINACE – POMOC.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*