V Činoheráku bude světová premiéra

  •  

Jako svou třetí divadelní premiéru 43. sezony uvede ústecký Činoherák dramatizaci posledního románu Jana Balabána Zeptej se táty.

Premiéra se uskuteční 19. prosince, od 20:00 hodin, v bývalém kině Hraničář. „Tvorba Jana Balabána je mi velmi blízká, fascinuje mě jeho způsob psaní i témata, kromě toho jsem vyrostl v Ostravě, takže k němu mám blízko i jaksi geograficky,“ popisuje dramaturg Vladimír Čepek.

Ústředním motivem je umírání lékaře Jana Nedomy, které je sledováno jeho blízkými – manželkou, dětmi, jejich partnery a přáteli. Ovšem skrze umírání a smrt je nahlížen především život, jeho krása i jeho obtíže, ztráty, hledání i nacházení. Inscenace se zabývá především životy a osudy tří dětí Jana Nedomy. Nejstaršího syna, malíře Jana řečeného Hans, mladšího syna, spisovatele Emila, a nejmladší dcery Kateřiny, která se vrací ze stáže ve Skotsku.

vladimir-cepek

Knižní předloha získala ocenění Kniha roku v anketě Magnesia litera 2011, takže už titul sám o sobě by mohl být lákadlem, stejně jako divadelní zpracování výsostně literárního díla.

„Ústečany bych pozval na příběh o umírání a smrti, který ovšem dává velkou naději k životu. A samozřejmě na výborné herecké obsazení – Anna Fišerová, Matúš Bukovčan a Kryštof Rímský,“ dodává Čepek.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*