V dubnu vyjedou turistické linky

  •  

Už tento pátek zahájí svůj provoz většina turistických linek. Jedná se o oblíbený způsob dopravy nejen výletníků a turistů. Ve všech dopravních prostředcích i nadále platí veškerá vládní protiepidemická nařízení.

Na vrcholky Krušných hor vyrazí od pátku cyklobusové linky provozované Dopravním podnikem města Ústí nad Labem. Linka číslo 20 jede od Divadla, zastávka je umístěna před zastávkou linek 60 a 62 ve směru k Západnímu nádraží přes Chlumec, Zadní Telnici, Adolfov, Krásný Les a Varvažov zpět k Divadlu. Druhá linka číslo 21 odjíždí od Divadla ze stejné zastávky, ale její trasa vede přes Chlumec, Nakléřov, Petrovice a Tisou zpátky do Ústí. Provoz obou linek je naplánovaný do 31. 10. 2021 vždy v sobotu, neděli a ve státní svátek.

Zahájena bude také sezóna turistických vlaků linky T3 Ústí nad Labem Střekov – Zubrnice. Prozatím bude z důvodu vládních nařízení uzavřeno Železniční muzeum na nádraží v Zubrnicích i Parní vodárna na Střekově. Na nádraží v Zubrnicích ale bude v provozu venkovní modelové kolejiště.

Vypluje i turistická lodní linka T91, dříve označována 901 z Ústí nad Labem do Litoměřic. Vychutnat si tak můžete jedinečné výhledy na údolí Porta Bohemica či Žernosecké vinice z lodní paluby. Lodní linka T92, dříve označována 902 bude spuštěna po zmírnění protiepidemických opatření.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*