V EUC klinice spustili provoz magnetické rezonance

  •  

Ústecká EUC klinika otevřela jako první z privátních ambulantních pracovišť v Čechách nové moderní pracoviště magnetické rezonance. Přišla na 31 milionů korun. „Máme tu nejmodernější magnetickou rezonanci, která umí pacienta vyšetřit rychle a přesně. Navíc umožňuje lékařům i vzdálené popisování, což je další přínos,“ uvedl výkonný ředitel strategického rozvoje zdravotnické skupiny EUC Jiří Madar.

Magnetická rezonance nepracuje na principu rentgenovývh paprsků, ale využívá velmi silného magnetického pole. „Oproti rentgenové tomografii se považuje za bezpečnější a méně zatěžující pro lidský organismus,“ vysvětluje princip metody primář radiodiagnostického oddělení Petr Váša.

Magnetickou rezonancí lze vyšetřit prakticky celé tělo. Nejčastěji to je mozek, velké klouby, páteř, ale také prsy či prostata. „Jde o špičkový přístroj, díky kterému můžeme vyšetřit denně až dvacet pacientů a objednací doba je nyní zhruba 14 dní,“ doplnila ředitelka ústecké EUC kliniky Kateřina Fišerová s tím, že k vyšetření v ústecké EUC klinice se může objednat každý se žádankou od lékaře. Pracoviště magnetické rezonance se nachází v budově B, v 1. mezipatře. Klinika má uzavřeny smlouvy se všemi zdravotními pojišťovnami.

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*