V knihovně si přijdou na své i fanoušci cizích jazyků

ilustr. obr.
  •  

Hned několik možností, jak cvičit své znalosti cizích jazyků, nabízí veřejnosti Knihovna Ústeckého kraje. Po prázdninové pauze se vrátily lekce konverzační němčiny. První setkání se uskutečnilo 24. října od 16 hodin v Multifunkčním sále, Velká Hradební 49. Další lekce budou následovat každý týden v úterý. Kromě lektorů ze strany knihovny bude na neformálních konverzačních setkáních přítomna také dobrovolnice, rodilá mluvčí.

Anglicky mluvící potěší pravidelná konverzační setkání Open English Club, probíhající v Hudebním salonku, Winstona Churchilla 3, každý čtvrtek od 16:00 hodin. Páteční odpoledne ve Vědecké části knihovny, Velká Hradební 49, patří Konverzaci s kocourem, kde si zájemci mohou cvičit jak konverzační dovednosti, tak prohlubovat slovní zásobu nebo najít pomoc s úkolem do školy. Příjemným bonusem navíc je přítomnost kocoura Kryptonita, který patří lektorce kroužku.

Novinkou jsou konverzace v italštině. Příznivci jazyka apeninského poloostrova se poprvé sešli v říjnu. Neformální setkání pod vedením italského lektora se pro velký úspěch bude opakovat, do konce roku proběhne ještě dvakrát. A to 4. listopadu a 2. prosince v Hudebním salonku, Winstona Churchilla 3, od 10:00 hodin dopoledne.

Jiří Poživil, Knihovna Ústeckého kraje


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*