V knihovně zahraje Petr Nikl

  •  

Nositel Ceny Jindřicha Chalupeckého z roku 1995, několikanásobný laureát ceny za nejkrásnější knihu, držitel Zlatého anděla v kategorii alternativní hudba z roku 2005 nebo zakládající člen výtvarné skupiny Tvrdohlaví, to vše a mnohem víc je Petr Nikl, který se v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem ve čtvrtek 20. října představí ve své písničkářské roli.

Hudba Petra Nikla je podobně jako jeho výtvarný styl velmi originální, nesvázaná a plná fantazie. Nikl přistupuje k hudbě intuitivně a kreativně. V minulosti například využíval k arytmickému doprovodu miniaturních brouků na baterky vhozených do plechové mísy nebo hrál na různé netradiční nástroje a běžné předměty. I proto jeho koncerty slibují zážitek naprosto nevšední.

Petr Nikl podle Jiřího Poživila ze Severočeské vědecké knihovny vystoupí v jednom dni v knihovně hned dvakrát. Nejprve v Dětském oddělení zahraje od 16:30 koncert určený nejmenším posluchačům, od 19:00 pak proběhne v hudebním salonku knihovny druhé vystoupení určené všem. Vstup na obě představení je zdarma.

Nejedná se o jediný folkový koncert, který Severočeská vědecká knihovna pro letošní podzim přichystala. V úterý 15. listopadu v Ústí zahraje jedna z nejvýraznějších osobností českého folku Vladimír Merta. Lístky jsou v prodeji v Lidové půjčovně a stojí 200 korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*