V listopadu bude v knihovně vypravěč, písničkář nebo autorská čtení

  •  

Na předposlední měsíc letošního roku připravila ústecká knihovna bohatý doprovodný program. Tentokrát jej ovládnou především vypravěč Martin Hak, písničkář Vladimír Merta nebo několik autorských čtení. Hned na začátku měsíce se v Dětském oddělení knihovny představí Martin Hak, který se po profesionální stránce zabývá vypravěčstvím. Kromě konkrétních inscenací vystupuje také jako lektor takzvaného storytellingu. Ve čtvrtek 3. listopadu představí svůj příběh Sedm synů, určený převážně dětskému publiku.

V úterý 15. vystoupí ve Wolfrumově čítárně písničkář a jeden z nejtradičnějších představitelů českého folku Vladimír Merta, který se do Ústí koncertně vrátí po téměř čtyřech letech. Lístky na koncert jsou k předprodeji v Lidové půjčovně knihovny a stojí 200 korun.

Na listopad se v knihovně sešlo také několik večerů s tematikou čistě literární. Do autorské kuchyně, včetně rad a tipů, jak začít psát, návštěvníky pozve lektorka tvůrčího psaní Eva Musilová (9. 11.). Kateřina Minková bude v doprovodu písničkářky Moniky Sonk (vítězky interpretační soutěže na letošní Portě) číst z knihy Byl tažný rok (10. 11.). Ve spolupráci s katedrou germanistiky UJEP se uskuteční česko-německé čtení, kdy spisovatelka Tina Stroheker bude číst z originálu své Knížky o Haně, překladatel Jonáš Hájek pak večer doplní o svůj český překlad (22. 11.). V závěru měsíce proběhne odlehčený večer, který představí “poezii vážně s humorem” (30. 11.).

Do doprovodného programu také knihovna zařadila přednášku centra Péxis o stresu, emocích a psychosomatice (3. 11.), večer věnovaný příběhu kamarádů, kteří založili Stezku Českem, přes dva tisíce kilometrů dlouhý a první oficiální přechod Česka (24. 11.), nebo přednášku o počátcích a vývoji hnutí Black Lives Matter (23. 11.).

Jiří Poživil, Severočeská vědecká knihovna v Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*