V Masarykově nemocnici platí zákaz návštěv

  •  

Krajská zdravotní vyhlásila od 15. 9. v souvislosti s koronavirem zákaz návštěv ve všech svých pěti nemocnicích v Děčíně, Ústí nad Labem, Mostě, Chomutově a v Teplicích.

„Opatření mají preventivní charakter. Nemůžeme si dovolit cokoli podcenit a ohrozit důvěru pacientů,“ uvedl Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní. Zákaz návštěv se netýká pacientů v terminálním stavu, kde jsou nadále návštěvy možné, stejně jako třetí osoby u porodu.

V současné době Krajská zdravotní intenzivně připravuje rozšíření provozní doby na odběrových místech včetně zavedení objednávkového systému a připravuje znovuzavedení mobilních skupin pro výjezdy k odběrům vzorků na zjištění přítomnosti SARS-CoV-2. Jedno vyšetření zahrnující odběr a zpracování vzorku přijde samoplátce na 1 756 Kč.

Testování ve všední dny v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem, budova „T“, telefon: 704 969 854 (pondělí až pátek od 8:00 do 12:00 hodin). Testování soboty, neděle, státní svátek: 19. 9. a 20. 9. od 8:00 do 12:00 hodin, Masarykova nemocnice v Ústí nad Labem; 26. 9., 27. 9. a 28. 9. od 8:00 do 12:00 hodin, Nemocnice Děčín; 3. 10. a 4. 10. od 8:00 do 12:00 hodin, Nemocnice Teplice

„Pandemický štáb Krajské zdravotní se pravidelně schází, situaci pečlivě sleduje a vyhodnocuje. Jsme připraveni udělat maximum pro zvládnutí očekávaného náporu pacientů vyžadujících hospitalizaci a testování většího počtu lidí v našich laboratořích,“ uzavřel generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala.


  •  

1 komentář u V Masarykově nemocnici platí zákaz návštěv

  1. Nemocnice je místo které každého nemocného stresuje ať už to jsou děti mladí nebo stáří . A zakazete návštěvy? Pro jejich bezpečí ležím tu už třináctý den a necítím se v nebezpečí a myslím že nekdo. Jediné nebezpečí které cítím je od lidí co vymyslí hovadiny. Pokud má návštěva roušku která je povinna a chrání tím mě nevidím důvod se bat. Stejně chodí spousta lidí do nemocnice na vyšetření a na rehabilitace a ty mě nakazit asi nemůžou že když chodím na jednotlivé procedury mimo oddeleni. Opět někdo vyplodil inteligentní zákaz

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*