V mrazech bezdomovce v Ústí kontrolují strážníci

  •  

Ve dnech, kdy teplota vzduchu padá pod bod mrazu, se strážníci ústecké městské policie věnují intenzivněji bezdomovcům. Hlavně těm, kteří nevyužívají služeb různých charitativních zařízení a nocují buď ve volné přírodě, nebo vyhledávají místa, kde by jim nehrozilo promrznutí.

Strážníci se jim snaží vysvětlit, jaká nebezpečí jim v těchto mrazivých dnech hrozí a kam a na koho se mohou obrátit. Ne vždy se však setkávají od bezdomovců s pochopením a ne vždy si nechají od strážníků poradit.  Strážníci se proto na tato místa vracejí, aby zkontrolovali, zda tito bezdomovci nepotřebují nějakou pomoc nebo neutrpěli újmu na zdraví.

Strážníci však netolerují, když si bezdomovci budují svá provizorní obydlí u veřejně prospěšných zařízení, kde by díky používání otevřeného ohně mohlo dojít k jejich poškození.

V případě nutnosti, rozhodla primátorka města Věra Nechybová, o rozvozu teplého čaje a polévek i do odlehlejších částí města, a to jak v dopoledních, tak i nočních hodinách.  Dokud teploty vzduchu nevystoupí nad bod mrazu, tak budou tyto kontroly pokračovat.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*