V Neštěmicích otevřeli novou pobočku knihovny

  •  

Ve zrekonstruované Speciální základní škole a Praktické škole v Neštěmicích byla otevřena nová pobočka Severočeské vědecké knihovny.

„Pobočka knihovny je otevřena nejen pro širokou veřejnost, ale i pro žáky místních škol. Jejím provozem podpoříme rozvoj čtenářské gramotnosti, celoživotní vzdělávání i rozvoj komunitního života,“ vysvětluje Renata Zrníková ze Severočeské vědecké knihovny.

Knihovna má svůj vlastní vchod vedle hlavního vstupu do školy a je přístupná široké veřejnosti nejen z Krásného Března, Neštěmic, Mojžíře a Ryjic, ale i dalších lokalit.

Severočeská vědecká knihovna v současné době provozuje tři městské pobočky, na Severní Terase, na dvě pobočky na Klíši. „Připravujeme nové prostory pro pobočku na Střekově a chceme ji otevřít pro veřejnost co nejdříve. Pokud bude mít město Ústí nad Labem zájem, zajistíme po opravě budovy Corsa v Krásném Březně znovuotevření této pobočky,“ dodává Zrníková.

Slavnostního otevření se zúčastnili všichni, kteří se podíleli na otevření této pobočky – ředitelka školy Martina Brhelová, ředitelka knihovny Jana Linhartová, za Ústecký kraj radní pro kulturu Jitka Sachetová a náměstek hejtmana Petr Šmíd, za město Ústí nad Labem primátor Petr Nedvědický a náměstkyně Věra Nechybová a za neštěmickou radnici starostka Yveta Tomková.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*