V nové disciplíně karatisté bodovali

  •  

Sportovní hala v České Lípě hostila novou disciplínu Českého svazu karate, SU. Jedná se o soutěž nejen pro členy karatistických klubů dle výkonnostních stupňů, ale i o šikovné začínající sportovce tohoto odvětví.

Soutěžilo se v Agility, překážková dráha s drobnými prvky karate, Kihon Ido, základní techniky karate za pohybu, Kumite baloon, provádění úderů a kopů na přesnost proti stojícímu balonu na tyči nebo simulované útoky se soupeřem bez dotyku.

Tyto nové disciplíny mají za úkol nabídnout široké dětské veřejnosti možnost zapojení do bojového sportu herní formou.

Ústecký krajský svaz karate tak reaguje na evropské hnutí EKF, které tak rozšiřuje své portfolio sportovní činnosti mládeže. Česká Lípa (SPORT RELAX) a krajská soutěž baloon (byla prvním kvalifikačním turnajem v ústeckém kraji, pro konání letošního M ČR v této disciplíně.

Ústecko/lovosický SKR SPORT UNION, který se tohoto klání zúčastnil, přivezl domů 25 medailí.

„Máme šikovné děti, které se umí dobře hýbat a o tom tento turnaj byl“, řekl lovosický trenér J. Čepička, který výpravu vedl a dodal „vezeme 8 zlatých, 7 stříbrných a 12 bronzových medailí“.

Nejúspěšnějšími závodníky byli Ellen Forišová (Lovosice), která vybojovala všechna čtyři prvenství, David Vuong (Ústí nad Labem) se dvěma zlatými, jednou stříbrnou a jednou bronzovou medailí. Jako třetí nejlepší z týmu si odvážela sbírku medailí Anežka Čepičková z lovosického střediska SKR SU (1/2/2/3).


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*