V Předlicích hořel dům, dvacet lidí se zranilo

  •  

Hasiči zasahují u požáru bytového domu v Hrbovické ulici v ústecké čtvrti Předlice. Hořet začalo krátce po šesté hodině ranní a ohnisko požáru bylo podle hasičů ve druhém patře.  Na místě je asi dvacet zraněných, většinou dětí.

Hasiči z budovy evakuovali obyvatele, některé ze střechy. „Plameny poranily dvacet lidí, většinou se nadýchali kouře, stav dvou dětí je ale vážný,“ uvedl mluvčí záchranné služby ústeckého kraje Prokop Voleník.

Požár hasí pět jednotek hasičů. Už ho lokalizovali a plameny se dál nešíří. Proč začalo hořet, zatím není jasné, ale vypadá to, že v domě někdo manipuloval s otevřený ohněm.

„Pět hasičských jednotek vyjelo krátce před půl sedmou k požáru domu v předlické Hrbovické ulici. Hasiči vynesli 19 lidí, z toho 10 dospělých a 9 dětí. Čtyři lidé byli sneseni ze střechy, ostatní vyneseni z domu.  Resuscitováno bylo šest lidí a to čtyři děti a dva dospělí. Všichni byli nadýchaní kouře. Zraněné si převzala Zdravotnická záchranná služba. Byl vyhlášen druhý poplachový stupeň z důvodu počtu jednotek. Požár, který vznikl v jedné místnosti, byl lokalizován v 7:12 a zlikvidován v 9:28,“ popisuje událost mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Kvůli zásahu záchranářů je v Hrbovické ulici oboustranně zastavena doprava.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*