V Předlicích se otevře nový kruhák

  •  

Už v pondělí bude zprovozněna nově vybudovaná okružní křižovatka ulic Tovární, Hrbovická  a Majakovského. Nahradí původní rizikovou křižovatku a zjednoduší dopravu v Předlicích směrem k hypermarketu Globus.

„Akce je společnou investicí Ústeckého kraje, města Ústí nad Labem a ústeckého Dopravního podniku. Stavbu v průběhu realizace provázely neočekávané situace, například nalezení historických tramvajových kolejnic a pražců nebo odhalení sklepních prostor historických objektů,“ říká mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Do poloviny prosince budou za plného provozu dokončovány drobné stavební práce na přilehlých chodnících. V příštím roce se dokončí zbývající úsek ulice Majakovského, od křižovatky s ulicí Prostřední po křižovatku s ulicí Marxova. Úplně hotovo by mělo být do června.

Náklady na vybudování křižovatky mají být přibližně 38,5 milionů korun a kromě samotného kruháku stavba zahrnuje i rekonstrukci silnic, chodníků, přechodů pro chodce, parkovacích stání a čtyři bezbariérové zastávky MHD.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*