V sobotu začínají Dny evropského dědictví

  •  

Letos už po šestadvacáté se Ústí nad Labem připojí ke Dnům evropského dědictví. V termínu od 11. do 19. září se lidem otevře 26 památek, které jsou zajímavé nejen svou historií, ale třeba i architekturou. Některé z nich nejsou běžně veřejnosti přístupné.

Na řadě míst je kromě samotné prohlídky připraven i doprovodný program. Hrad Střekov nabídne šermířské vystoupení, kostel Nanebevzetí Panny Marie v Církvicích koncert klasické hudby v podání sólistů opery a palácová vila C. H. Wolfruma, dnešní sídlo vědecké knihovny návštěvu knihvazačské dílny. Prohlídku Státního zámku Velké Březno oživí hrané příběhy o tehdejších obyvatelích a zámek v Krásném Březně představí dvě výstavy Katedry teorie a dějin umění UMPRUM mapující architekturu a českou politiku v 19. – 21. století.

Chybět nebude ani soutěž o zajímavé ceny. „V Informačním středisku města Ústí nad Labem, Mírové náměstí, Palác Zdar nebo v každém z objektů si zájemci mohou vyzvednout turistický pas, do kterého sbírají razítka z navštívených míst. Vyplněný pas následně odevzdají zpět v infostředisku a zařadí se tak do slosování o hodnotné balíčky. Hlavní výhrou je pětichodové degustační menu pro dvě osoby v restauraci hotelu Větruše,“ láká mluvčí města Romana Macová. Kompletní program, pravidla soutěže a další informace jsou k nahlédnutí zde.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*