V ústecké MHD zaplatíte jízdné platební kartou

  •  

Bezkontaktní platby kartou za jednotlivé jízdné zavádí ústecký dopravní podnik. Ústí nad Labem je tak po Ostravě druhým městem  v republice, kde bude tento způsob placení fungovat.

„Jsem rád, že obyvatelé i návštěvníci města budou mít v hromadné dopravě k dispozici moderní technologie platebních karet zvyšující kvalitu, rychlost a pohodlí jejich každodenních cest,“ řekl primátor města Petr Nedvědický.

Výhodou, kterou cestující ocení nejvíce, bude kromě jednoduchosti i levnější jízdné. Za jednu pětačtyřicetiminutovou jízdu cestující běžně zaplatí 18 korun, ale tímto způsobem bude cena 16,20 korun. Hodinová jízdenka za 21 korun, bude stát 18,90 korun.

Podle ředitele dopravního podniku Libora Turka má zavedení nového multikanálového elektronického odbavovacího systému umožnit komfortní a moderní odbavení cestujících. „K používání elektronického odbavovacího systému budou lidé potřebovat bezkontaktní platební kartu, kterou při nástupu i při výstupu přiloží k přístroji u dveří. Peníze se jim tak odečtou přímo z účtu,“ říká Libor Turek. Další možností je elektronická peněženka nebo sticker, nálepka, která bude sloužit místo běžné bezkontaktní platební karty.

Spouštění systému elektronického odbavení cestujících v Ústí nad Labem má tři etapy. A první z nich byla nyní zahájena.  „Udělali jsme další krok ke konceptu Smart City, tedy chytrému městu a osobně jsem velmi rád, že Ústí nad Labem patří mezi první města v republice, kde byl tento způsob zaveden,“ dodal předseda představenstva dopravního podniku Martin Prachař.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*