V ústecké nemocnici je nové pracoviště následné rehabilitace

  •  

Moderně vybavené pracoviště lůžkové rehabilitace za 46 milionů korun bude už brzy otevřeno v Masarykově nemocnici, v rekonstruované části pavilonu „T“ v areálu na Severní Terase.

„Nové oddělení lůžkové rehabilitace velmi dobře doplňuje portfolio služeb následné péče, které v má v současnosti Krajská zdravotní pro pacienty z Ústeckého kraje ve svých nemocnicích k dispozici,“ řekl během prohlídky Jiří Novák, předseda představenstva Krajské zdravotní.

Oddělení následné rehabilitace je prvním svého druhu v Krajské zdravotní a druhé v Ústeckém kraji. „Bude zde 20 lůžek následné rehabilitační péče, tedy charakteru odborného léčebného rehabilitačního ústavu. Náleží k nim zázemí terapeutické části, v níž se budou pacientům věnovat ergoterapeuti, logoped a fyzioterapeuti. Nechybí tělocvična s moderním vybavením včetně robotické rehabilitace,“ přiblížil primář Rehabilitačního oddělení Pavel Maršálek, který je v současnosti i předsedou odborné Společnosti rehabilitační a fyzikální medicíny České lékařské společnosti J. E. Purkyně.

Ředitel ústecké Masarykovy nemocnice Josef Liehne dodává: “Přeji našim pacientům, aby nové prostory a jejich vybavení přispělo k jejich rychlému návratu do normálního života.“


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*