V ústecké zoo najdete výstavu Pavla Kantorka

  •  

Ústecká zoologická zahrada pořádá výstavu humoristy a výtvarníka Pavla Kantorka s názvem Navazující humoristická výstava Pavla Kantorka – Kočky a jiná zvířena.

Obrazy jsou k vidění u expozice Venkovský dvorek poblíž restaurace Koliba a to do 10. srpna. Výstava Pavla Kantorka má již několikaletou tradici a přináší radost malým i velkým návštěvníkům areálu zahrady. Okouzlující díla se zvířecí tématikou a humorem autorovi vlastním tak již čekají na své obdivovatele.

„Ke shlédnutí bude celkem 52 velkoformátových vtipů, z nichž je 40 tisků oblíbených zvířecích vtipů a dále 12 nových vtipů s tématikou koček v netradičním spojení se znameními zvěrokruhu,“ dodává kurátorka výstavy Barbora Horešovská. „Jsme rádi, že i v letošním roce může ústecká zoologická zahrada hostit rozsáhlé dílo Pavla Kantorka, nadaného výtvarníka a matadora českého humorismu. Věříme, že návštěvníci ocení humorné kresby v úžasném podání umělcových vtipů,“ doplňuje ředitel zoo Roman Končel.

Jak tvrdil sám Pavel Kantorek, Češi mají jedinečný smysl pro humor: „Český humor je otevřený a dá se říct neomezený. Češi mají vynikající smysl pro humor, milují i černý humor, který na Západě není tolik populární.“


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*