V ústeckých domovech pro seniory dodržují přísná preventivní opatření. Týkají se i stravování

  •  

Celodenní stravování mají k dispozici senioři ve všech ústeckých domovech. V domově pro seniory Orlická a na Bukově tak můžou senioři využít nabídku snídaní a večeří.

Možnost celodenního stravování nahradí donášku potravin podléhajících rychlé zkáze. Jde se o další preventivní opatření zavlečení koronaviru do domovů.

„Důvodem je vyjádření odborníků v oboru epidemiologie o možnosti přenosu nákazy právě prostřednictvím obalů. Rádi bychom požádali blízké a rodinné příslušníky o spolupráci vzhledem k tomu, že nekontrolovaná donáška potravin do zařízení může snížit účinnosti již přijatých opatření, jako je omezení návštěv, častá dezinfekce, používání osobních ochranných pomůcek nebo měření teploty,“ vysvětlil náměstek primátora Tomáš Vlach.

Stále je možné, aby rodiny předaly seniorům trvanlivé potraviny, ale podle krajské hygienické stanice mají být v omyvatelných obalech. Potraviny budou seniorům vydány až po třech dnech uložení v místnosti určené pro dekontaminaci.

„Podle vývoje situace a na základě konzultace s epidemiology město v nejbližší možné době doporučí ředitelům domovů pro seniory umožnit příbuzným donášku potravin v plném rozsahu včetně uvařených jídel,“ doplňuje mluvčí magistrátu Romana Macová.

Město přijalo preventivní opatření na ochranu klientů domovů seniorů ještě před tím, než vláda rozhodla o vyhlášení nouzového stavu. Byly omezeny a později zakázány návštěvy, zvýšena dezinfekce a domovy byly postupně vybavovány ochrannými prostředky a dalším potřebným materiálem. Projevilo se to v určitém omezení dosavadního chodu domovů a pohodlí klientů, ale v žádném ze sedmi domovů zřízených městem nebyl dosud nikdo nakažen.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*