V Ústí bude mimořádné zastupitelstvo. Naposledy

Jediným bodem mimořádného jednání zastupitelstva města 3.října od 17 hodin je stanovení odměn předsedům a členům komisí pro konání místního referenda. Zastupitelé se sejdou naposledy v tomto volebním období.

V Ústí se totiž v době konání komunálních voleb 10. a 11.října uskuteční rovněž referendum o hazardu. Magistrát byl nucen referendum uspořádat na základě rozhodnutí krajského soudu. Ten v polovině září vyhověl stížnosti iniciativy Ústí bez hazardu, která uspořádala petici na podporu vypsání referenda, již ale magistrát odmítl jako neodpovídající zákonu. Ústečtí úředníci se proti rozsudku krajského soudu bránili kasační stížností Nejvyššímu správnímu soudu.

O svolání mimořádného zastupitelstva se pokoušely opoziční strany v souvislosti s kauzou Amulet. Nepodařilo se jim ho však prosadit, proto je velmi pravděpodobné, že toto mimořádné jednání využijí i k návratu ke sporným kauzám.

Zastupitelstvo se sejde týden před volbami takže se dají předpokládat předvolební vystoupení, projevy a obstrukce napříč politickým spektrem.

 

 

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*