V Ústí nad Labem byl zahájen provoz očkovacího centra

  •  

V budově bývalého rektorátu dnes začalo fungovat velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci covid-19. Vakcinační tým se do něj přesunul z očkovacího centra v pavilonu I ústecké Masarykovy nemocnice.

Podle ústeckého primátora lidé nemají s očkováním otálet. „Chtěl bych občany vyzvat, pokud mají tu možnost, aby se nechali co nejdříve naočkovat. Jenom tak můžeme konečně udělat tečku za koronavirovou pandemií. Nové očkovací centrum tomu jistě výrazně napomůže,“ řekl primtor Petr Nedvědický.

Nové očkovací centrum, první v kraji se dvěma očkovacími místy, a kapacitou 1500 naočkovaných lidí denně bude fungovat každý den včetně víkendů od 8:00 do 18:00 hodin.

Očkovací místo 1 – Menza, jídelna v 1. NP, budova UJEP

Očkovací místo 2 – Tělocvična, budova UJEP – vchod z parkoviště

Hoření 3083/13, 400 11 Ústí nad Labem

PROVOZNÍ DOBA: Po – Ne 8.00 – 18.00 hodin

Dostat se k centru lze automobilem (zajištěn je dostatek parkovacích míst), autobusovou linkou 2 a 7 (zastávka Hoření) či trolejbusem 53 a 55 (zastávka Krušnohorská). Senioři mohou využít například i službu Taxík Maxík.

Podle informací z Krajské zdravotní v pondělí 3. května a v úterý 4. května je pro všechny, kdo se dostaví na očkování ještě do nemocnice, zajištěna v půlhodinovém intervalu kyvadlová doprava z nemocnice do nového očkovacího centra na Severní Terase, kterou zajišťuje Dopravní společnost Ústeckého kraje.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*