V Ústí vzniklo nové stínové zastupitelstvo

  •  

Sport, kultura, bezpečnost, veřejný pořádek, rozvoj města, doprava a majetek. To jsou hlavní oblasti, kterými se bude zabývat nové stínové ústecké zastupitelstvo. Smyslem je podle zakladatele projektu a zastupitele Petra Křivana také větší participace mladých lidí na dění ve městě.

“Mým cílem je prolomit komunikační bariéru mezi lidmi a politiky. Prostřednictvím neformálního stínového zastupitelstva bychom chtěli přenášet podněty a názory lidí na magistrát a město, konkrétně na zastupitele, radní a primátora, ale také třeba na jednotlivé odbory,” říká Petr Křivan.

Neformální pracovní skupina se dnes poprvé sešla ve workspace Inovačního centra Ústeckého kraje. “Dnes se uskutečnil první workshop, na který přišlo 20 účastníků, převážně mladých lidí a studentů. Shodli jsme se na klíčových otázkách, kterými se budeme zabývat. Současně jsme se dohodli na pravidelném setkávání v intervalu jednou za měsíc. Naším cílem je v utvořené pracovní skupině diskutovat problémy města a jednotlivé body i materiály řádného zastupitelstva. Právě prostřednictvím stínového zastupitelstva a mé osoby bych chtěl, aby lidé intenzivně komunikovali s ústeckým zastupitelstvem, s radou města i s primátorem,“ doplňuje Křivan.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*