V Ústí začalo podepisování koaliční smlouvy

  •  

V Ústí nad Labem se v úterý v podvečer začala podepisovat dlouho očekáváná koaliční smlouva. Na koalici dohodlo vítězné hnutí ANO 2011 s Ústeckým fórem občanů (UFO), Občanskou demokratickou stranou (ODS) a hnutím PRO Zdraví a Sport.

Jméno primátora, náměstků ani radních zatím strany neoznámily. Vše bude jasné, včetně obsahu koaliční smlouvy, v pondělí 19. listopadu na ustavujícím zastupitelstvu. Jediným kandidátem na primátora by měl být lídr ANO Petr Nedvědický.

„Koaliční smlouva obsahuje programovou část priorit, na kterých jsme se shodli. Jde především o vztah magistrát versus obvody a jejich financování. Dále jsou pro nás důležité sociální záležitosti a jejich řešení,“ řekl při podepisování Petr Nedvědický.

V sedmatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít koalice těsnou většinu 19 mandátů. Podporu jí totiž odmítla vyjádřit zastupitelka ODS Lenka Černá. Koalice se dohodla, že rada bude mít devět členů. Čtyři budou z ANO, dva z UFO, dva z ODS a jeden zástupce PRO Zdraví a Sport,“ upřesnil Petr Nedvědický.

ANO dlouho zvažovalo možné koaliční partnery. Kromě varianty s hnutím UFO, které ústecký magistrát řídilo poslední tři roky, i spolupráci s druhým PRO! Ústí.  V sedmatřicetičlenném zastupitelstvu je devět zástupců ANO, osm PRO! Ústí, pět UFO, čtyři ODS, tři má SPD, Vaše Ústí a KSČM a dva PRO Zdraví a Sport.

„První krok je dán jednoznačně, nové zastupitelstvo musí do Vánoc ještě schválit rozpočet na další rok,“ uzavírá Nedvědický.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*