V Ústí zůstane novoroční ohňostroj zachován

  •  

Výzva ministra vnitra Víta Rakušana k rušení ohňostrojů o silvestrovské noci a na Nový rok nenašla na ústecké radnici odezvu. Podle vyjádření primátora Petra Nedvědického bych tak vlastně vyhověli motivaci vraha, který zřejmě zabíjel hlavně proto, aby získal proslulost, aby se o něm dlouho mluvilo a lidé si jeho hrůzné činy pamatovali.

„To snad nechceme. Nejrázněji mu odpovíme, když se vrátíme k našemu běžnému životu a nenecháme si do něj zasahovat podobnými zločinci. Navíc občané v celé republice mají za sebou složité období a stejně komplikovaná doba je čeká. Důkladně se o to postarala česká vláda, jejíž je pan Rakušan místopředsedou,“ zní v prohlášení primátora Nedvědického s tím, že je třeba zahájit intenzivní práci na tom, jak podobným událostem předejít. Nemělo by být možné, aby si u nás kdokoliv pořídil samopal a neúměrné množství dalších zbraní a přitom neprošel ani psychotesty. To je úkol, na který by se měl pan Rakušan soustředit především.

Ministr vnitra vyzval města, ale i veřejnost ke zrušení silvestrovských a novoročních ohňostrojů a ke zdržení se používání zábavní pyrotechniky v reakci na střelbu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Novoroční ohňostroj pořádá město v pondělí 1. ledna 2024 v 18:00 hodin. I letos bude odpálen z vrchu Větruše. Místo bylo podle vedení města vybráno s ohledem na optimální viditelnost pro obyvatele a s cílem minimalizovat shromáždění diváků. K ohňostroji si můžete naladit odpovídající hudební doprovod na rádiu Hitrádio North Music na frekvencích 102,8 a 106,2. Délka ohňostroje bude 8 minut. Občerstvení bude zajištěno v Parku rodiny Schichtů od 14:00 hodin. Vzhledem k aktuální povodňové situaci je potřebné dodržovat bezpečnou vzdálenost od rozvodněné řeky a bezpečnostní doporučení ČHMÚ.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*