V zoo budou slavit den nosorožců

Nemáte na neděli 21. září plán? Tak si zajděte do ústecké zoo. Od 13:00 hodin tu slaví mezinárodní den nosorožců. Ten proběhne na vyhlídkové terase u pavilonu žiraf. Bude zde připraven informační stánek, kde se zájemci mohou seznámit o kritické situaci nosorožců v zemi jejich původu O důvodech, proč dochází k masovému úhynu a o záchranných akcích, které dávají těmto zvířatům naději na záchranu.

Na stejném místě budou pro děti připravené různé aktivity. Ve 14:00 hodin bude probíhat komentované krmení žiraf a nosorožců.Celá akce proběhne v duchu rozloučení s Pablem, který se příští týden vrátí domů do Zoo Veszprém v Maďarsku, kde je pro něho připravený nový výběh a nový pavilon.

Zoologická zahrada Ústí nad Labem v průběhu letní sezony poskytla Pablovi azyl. Na žádost partnerské Zoo ve Veszprém.Pablo je miláčkem a maskotem této zahrady. Návštěvníci v Maďarsku se moc těší, až ho uvidí doma.Informační stánek spolu s výtvarnou dílnou a aktivitami pro děti bude přístupný veřejnosti až do 15:00 hodin.

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*