Vadil komín na fasádě

  •  

Výstavbu kotelny v Doběticích se snažili zablokovat radní na Severní Terase. Obyvatelé ulice Brandtova 30-32 v Doběticích se přišli na zasedání zeptat, proč rada obvodu zablokovala jejich snahu postavit si v domě za 1,2 milionu vlastní plynovou kotelnu, a tím se odpojit od centrálního Tepelného hospodářství města Ústí (THMÚ). 52 bytů z Brandtovy ulice se o to snaží od roku 2013. Projek bylo třeba doplnit, nyní se jedná o nerezovou trubku o průměru 200 mm, která bude na vnější fasádě domu.

Obvod Smlouvu o smlouvě budoucí kvůli komínu podepsal a radní žádost schválili už v dubnu. Na konci srpna, však místostarosta Severní Terasy Pavel Dufek (UFO), právě kvůli komínu, navrhl v radě odvolání původního usnesení.  S ním hlasovali i zastupitelé Lukáš Konečný (UFO) a Michal Ševcovic (PRO Sport a zdraví).

Důvodem je, že komín v metrové výšce by zasahoval  do pozemku Severní Terasy a parkovací systémy se dávají přímo k domu, jsou k němu kotveny. V případě souhlasu vlastníka by to problém být neměl. Pozemek v místě není ani na parkoviště úplně vhodný, je svažitý.

Zasáhli zastupitelé, Irena Skálová (TOP 09) dala návrh na zrušení usnesení radních z konce srpna. A kromě zástupců UFO podpořili zrušení všichni. Pavel Dufek a Lukáš Konečný se závěrečného hlasování zdrželi. Ševcovic své srpnové stanovisko změnil.

THMÚ dodává teplo a teplou vodu pro cca 30 tisíc ústeckých domácností, ale také školky, obchodní centra nebo domovy pro seniory. Společnost má dva společníky – ČEZ s podílem 55,83 %, a město Ústí se 44,17 %. Město se, podle Dufka, bude snažit o privatizaci zmíněného podílu. Podíl města chtěl loni koupit ČEZ za cca 70 – 90 mil. Kč, ale tento záměr neprošel mezi zastupiteli. Zájem ČEZu trvá i nadále.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*