Vánoce na ústecké univerzitě

  •  

Ústecká univerzita se i v letošním roce významně zapojila do přípravy Ústeckých Vánoc. Kromě toho vstoupí do adventního času v Ústí nad Labem a jeho okolí dalšími samostatnými vánočními akcemi.  A bude jich mnoho.

Již o první adventní neděli 27. 11. v rámci Slavnostního rozsvícení vánočního stromečku a vánoční výzdoby na Lidickém náměstí vystoupí od 16:00 h Ústecký dětský sbor UJEP na Vánočním koncertu Davida Deyla.

Dne 30. 11. proběhne ve volném výběru Vědecké knihovny UJEP od 15:30–17:00 h první předvánoční skládání mnohostěnů na téma Origami vánoční ozdoby (a navíc trochu jinak). Tato akce se zde zopakuje ve stejném čase ještě dne 13. 12.

1. 12. v 11:00 h rozsvítí univerzita před budovou rektorátu v kampusu svůj vánoční stromek. K čerstvě zasazené jedličce přijdou zazpívat pěvecká sbory zapojené  v mezinárodním projektu Viva la vida. Kostelní náměstí osídlí od 16:00 do 18:00 h v rámci Dne s UJEP univerzitní studentské kapely Team Play nebo Hanny a sóloví zpěváci Matěj Kutil či Honza Suchánek.

Na 3. 12. jsou pro Kostelní náměstí naplánovány Pohádkové Vánoce v OC Forum. Od 16:00 zde vystoupí Ústecký dětský sbor UJEP.

8. 12. se na Kostelním náměstí zopakuje akce Den s UJEP. V rámci studentských pěveckých vystoupení zde Honzu Suchánka v programu nahradí Tomáš Kostka.

11. 12. rozezní v 17:00 h Severočeské divadlo Ústí nad Labem Vánoční koncert Ústeckého dětského sboru UJEP.

12. 12. v 18:00 h zaplní kostel v Libochovanech tóny České mše vánoční Jana Jakuba Ryby v podání sboru Chorea Academica a jeho hostů.

13. 12. v 11:00 h se můžete přidat k již tradiční Rybovce na schodech, konkrétně na schodech mezi 1. a 2. patrem pedagogické fakulty, kterou provedou sbory katedry hudební výchovy doplněné příchozími zpěváky.

13. 12. vystoupí Ústecký dětský sbor UJEP také na akci Vánoční hvězdy Vladimíra Hrona v Kulturním domě města Ústí nad Labem od 19:00 h.

14. 12. pořádá fakulta sociálně ekonomická ve své budově v Moskevské 54 od 10:00–14:00 h taktéž již tradiční Vánoční trhy FSE. Odpoledne se pak na Lidickém náměstí roztočí Odpoledne se sbory z UJEP, na kterém od
14:00–17:00 vystoupí sbory KHV, NONA, Popularizace a Kuželky. Tytéž sbory poté přejdou do Chrámu Apoštola Pavla, tzv. Červeného kostela, aby zde od 18:00 h přednesly Adventní koncert sborů KHV PF UJEP. Tady se k
nim přidá Písnička a Chorea Academica.

15. 12. se v rámci Ústeckých Vánoc a akce Den pro školy představí na Lidickém náměstí od 16:00–17:00 h opět také Ústecký dětský sbor UJEP. Kostelní náměstí v té době až do 18:00 h okupují opět studentské kapely
(Den s UJEP).

19. 12. rozezní Česká mše vánoční od 19:00 h Kostel sv. Floriána v Krásném Březně, kam si Chorea Academica pozvala také své hosty.

Univerzitní Vánoce uzavře 22. 12. opět Chorea Academica Českou mší vánoční v rámci Vánočního koncertu se Severočeskou filharmonií od 19:00 h v koncertním sále teplického Domu kultury.

Obrovským dílem do Ústeckých Vánoc vstoupila několika specifickými aktivitami pedagogická fakulta. Jednak zorganizovala tvorbu Betlému, který bude po celý vánoční čas vystaven v atriu Magistrátu města Ústí nad Labem. Na jeho tvorbě se podílely základní školy z našeho města a obsahuje celkem 32 postav.

Druhým počinem jsou postavy Andělů, které budou instalovány na 3 místech mezi Lidickým náměstím a OC Forum, aby vizuálně propojily hlavní místa probíhajícího programu Ústeckých Vánoc.

Významným zapojením pedagogické fakulty do vánočního života našeho města jsou připravené workshopy a aktivity pro děti v OC Forum na témata: Vánoční přání, Zdobení perníčků, Adventní věnečky, Tvorba andělíčků, Ozdoby z papíru. Ve Foru budou zahájeny již 3. 12. 2016.  každý den od 27. 12. zde budou naše studentky pomáhat dětem s přípravou dopisu pro Ježíška do Ježíškovy pošty.

vanoce_ujep

UJEP Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*