Vánoční koncert žáků a učitelů trmické základky

Foto: zstrmice.cz
  •  

V pondělí večer byl kostel Narození Panny Marie v Trmicích plný amatérských zpěváků, konal se tam totiž Vánoční koncert žáků a učitelů Základní školy Trmice. Čtrnáctý ročník svátečního zpívání přilákal do dřevěných lavic místní i přespolní otužilce, horký čaj by brali všichni.

Ředitelka školy Marie Gottfriedová  přesně v 18:00 přivítala hosty a seznámila je s programem. Dvouhodinové hudební pásmo otevřelo žákovské kytarové trio Kateřina Žohová, Antonín David a Jan Löbel. Skvělá akustika, násobená profesionální technikou, dala vyniknout sólistům i pěveckým sborům. V krátkých pauzách zazněla historická fakta, došlo i na recitaci Karla Kryla. Ti, co vydrželi až do finále, nelitovali.

Dívčí pěvecký sbor posílil orchestr Trmickousek a společné Hallelujá bylo slyšet až na zámku. Vokální kvintet se překonával, klavírní vystoupení talentovaných školáků nahánělo slzy do očí. „Všechny musím pochválit, byli skvělí. Generálka byla ráno v kostele, sice venku nemrzne, ale tady je pěkná zima. Dívčí pěvecký sbor vede Drahoslav Staněk, učitelský soubor se scházel ráno před sedmou, dokonce jeden mladý pedagog dojížděl z Teplic na kole. Učí u nás jazyky. Dokumentaci si vzal na starost zástupce Jan Pobuda, klavírní čísla s našimi žáky nacvičila paní Olena Ostapenko ze ZUŠ Evy Randové. Prostě tu máme krásný kostel a šikovné děti,“ konstatovala hrdě dáma v béžovém kabátě a já ji musel jenom gratulovat. Hezké Vánoce vám všem!

Miroslav Vlach


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*