Vánoční trh v Drážďanech začne 27. listopadu

  •  

Vánoce se blíží, co si je užít i v Drážďanech? Hlavní drážďanský vánoční trh Štrýclmarkt začíná každým rokem ve čtvrtek před prvním adventem. Letos tento den připadl na 27. listopad. U příležitosti zahájení 580. trhu se jako každý rok bude konat slavnostní ekumenická bohoslužba v drážďanském kostele Kreuzkirche na náměstí Altmarkt.

Tu již tradičně hudebně doprovází známý chlapecký pěvecký sbor Dresdner Kreuzchor. V kostele je místo pro 3 tisíce hostů a vstup je volný. V 16 hodin bude slavnostní zahájení pokračovat na pódiu přímo na náměstí Altmarkt. Představitelé města nakrojí vánoční drážďanskou štolu. Ta bude letos dlouhá přesně 2.014 milimetrů dlouhá a je předzvěstí Štolové slavnosti konané v sobotu 6. prosince, při níž se na náměstí Altmarkt bude krájet několikatunová obří štola.

Štola, která se krájí na zahájení Štrýclmarktu není tedy ta známá obří štola, která se prezentuje až v rámci slavnostního průvodu 6. prosince. Je to spíše její menší příbuzná – zvláštností je, že každý rok je o jeden centimetr delší.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*