Ve Vědecké knihovně UJEP to v listopadu žije

ilustr. obr.
  •  

Celý listopad se ve Vědecké knihovně UJEP nese v duchu Finských dnů. Ty začaly 4. listopadu návštěvou finského velvyslance J. E. Jukka Uolevi Pesoly na univerzitě. Na slavnostní zahájení Finských dnů navázala vernisáž fotografické výstavy Check-in Helsinky Jiřího Dvořáka, která je k vidění po celý měsíc a jeho cestovatelská přednáška Kitti Helsinki.

Do Finska očima studentů UJEP bude možné nahlédnout ve středu 13. listopadu od 16:00. Průvodkyní bude Eva Pacovská z fakulty umění a designu, která tuto zemi zažila na vlastní kůži.

Ve čtvrtek 14. listopadu v knihovně od 10:00 a 14:00 proběhne pověstné Školení citačního manažeru CitacePRO. Tento software ušetří akademikům i studentům mnoho práce!

Další cestovatelská beseda, se koná v pondělí 18. listopadu od 17:00 a zavede návštěvníky do prohřáté Indonésie. Monika Bérešová povypraví, jaké to je 3 roky žít Indonésií.

Program v úterý 19. listopadu bude doslova nabitý poznáním. V 10:00 a 14:00 se dozvíme, Jak na elektronické databáze na UJEP. Empirické poznatky poté od 17:00 vyváží umělecké, v přednášce Evy Mrázikové z fakulty umění a designu, Bojíme se současného výtvarného umění?

Ve stejný den startuje i Výstava zahraničních knih Kuba Libri v lobby MFC, která se protáhne do následujícího dne.

Ve středu 20. listopadu bude možné si nejen v knihovně zakoupit zahraniční knihy, ale také myslí opět cestovat. Cestovatelské postřehy ze země tisíců jezer Finska od 15:00 představí Ivan Farský z přírodovědecké fakulty.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*