Vedení města se sejde s dozorčí radou zoo

Zoo Ústí nad Labem
  •  

Vedení ústecké radnice se má příští týden setkat se členy dozorčí rady zoologické zahrady. Reaguje tak na rezignaci ředitele zoo Lubomíra Moudrého, který tento týden odešel z funkce. V médiích naznačil, že je to kvůli dozorčí radě.

Podle primátorky Věry Nechybové proto chce vedení města o situaci se členy dozorčí rady mluvit. Míní, že by bylo vhodné, aby se dozorčí radou zabývali i zastupitelé. Má mít pět členů, ale po rezignacích Martina Maty a Yvety Tomkové je pouze tříčlenná. Nyní v ní sedí bývalí ředitelé zoo Václav Poživil, Bořek Voráč a Tomáš Kraus.

Bylo proto vhodné ji doplnit, případně upravit její kompetence. „Pokud bude taková potřeba, ráda bych svolala zástupce politických klubů a situaci s nimi prodiskutovala,“ řekla primátorka.

Opoziční PRO!Ústí přišlo s požadavkem, aby na post ředitele město vrátilo Jiřího Bálka, kterého rada v čele s primátorkou Nechybovou odvolala. „Vyzýváme radu, aby anulovala své nepodložené rozhodnutí z října 2015 odvolat z vedení zoo regulérně zvoleného ředitele, odborníka Jiřího Bálka, a znovu ho jmenovala do funkce. Dále ji vyzývá, aby rozpustila dozorčí radu,“ uvedla Karolína Žákovská.

Podle primátorky Nechybové bude nový ředitel vybraný ve výběrovém řízení. „Může se do něho přihlásit každý,“ komentovala požadavek opozice.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*